Wieczorek Renata

Renata Wieczorek

Prowadzone zajęcia

Wykład z epistemologii na studiach dziennych i wieczorowych;
Ćwiczenia z epistemologii na studiach dziennych.

Opinie

  • Jej sposób prowadzenia wykładu jest rodem z liceum, co ułatwia prowadzenie notatek i za co jesteśmy wdzięczni. Jest sympatyczna, ale zachowuje dystans - trudno o niej powiedzieć: otwarta.
  • UWAGA! Warto iść do niej na ćwiczenia z epistemologii - punktuje to przy ocenie egzaminu (który jest bardzo łatwy). Nie można przypisać jej cechy sprawiedliwości - niestety kierują nią względy pozamerytoryczne.
  • Lista lektur obfitowała w bardzo przyjemne teksty — tyle dobrego da się o Renacie Wieczorek powiedzieć. Oprócz tego, filozoficznie Renata W. jest dość miałka.
  • W związku z głosami, że opinia o miałkości p. Renaty Wieczorek jest niepoparta dowodami, odsyłam do jej artykułu pt. "Hilarego Putnama ostateczne (?) przezwyciężenie sceptycyzmu", który jest jest w tej sprawie wystarczającym dowodem.
  • Z Panią dr Wieczorek miałem do czynienia w zasadzie tylko podczas egzaminu (ustnego). Na wykład nie chodziłem, ponieważ były niemożebnie nudne. Egzamin nie należał do najprzyjemniejszych (delikatnie mówiąc), być może przez wzrok Pani doktor, a być może przez uwagi typu "Powinien pan to wiedzieć", "Niedobrze, że pan tego nie pamięta, to było na wykładzie". Z opinii osób, które chodziły na ćwiczenia wynika, że są to bardzo nudne zajęcia. Pani dr Wieczorek ponoć nie potrafi zapanować nad niemerytorycznymi dyskusjami i prowadzi zajęcia w sposób licealny, np. po spóźnieniu się o 10-15 min. nie chce wpisać danej osoby na listę obecności. Ogólnie nie polecam, myślę, że dyrekcja IF powinna powierzyć wykład z epistemologii komuś bardziej kompetentnemu i o większych umiejętnościach interpersonalnych.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License