Marek J. Siemek
siemek.jpg

Urodził się 27 listopada 1942 roku w Krakowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W 1970 roku obronił rozprawę doktorską "Wolność i utopia w myśli filozoficznej Fryderyka Schillera", a w 1977 roku - pracę habilitacyjną "Idea transcendentalizmu u Fichtego i Kanta". W 1993 roku został profesorem zwyczajnym.

Prof. Marek Jan Siemek pracuje na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się filozofią społeczną, klasyczną filozofią niemieckiego idealizmu, teorią i historią marksizmu, a także europejską filozofii XX wieku. Od lat współpracuje z niemieckimi ośrodkami akademickimi, był stypendystą Fundacji Humboldta, prowadził wykłady na wielu niemieckich i austriackich uczelniach.

10 lutego 2006 otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn za "nadzwyczajne zasługi w twórczym pośrednictwie między filozofią polską a niemiecką". To pierwszy niemiecki doktorat honoris causa dla polskiego filozofa.

Autor ponad 190 publikacji, wiele z nich wydał w Niemczech.

Internet

Prowadzone zajęcia

Opinie

  • Chodząca legenda, troszkę już emerytowany, ale wciąż potrafi błysnąć.
  • Zapis zbierania materiałów do pierwszej wersji poradnika dla studentów pierwszego roku wraz z zainspirowanym nią obrazkiem niech posłużą jako komentarz:
    280905.png
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License