Pelc Jerzy

Prowadzone zajęcia:

Strona w Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Pelc

Polskie Towarzystwo Semiotyczne:
http://www.pts.edu.pl/

Opinie:

  • Jedyny profesor w Instytucie, o którym można w całej rozciągłości orzec bezpośrednią kontynuację tradycji Szkoły Lwowsko-Warszawskiej.
  • Jego zajęcia z semiotyki logicznej to wprowadzenie do filozofii języka, którego nie powinien pominąć żaden student zainteresowany zbliżoną tematyką.
  • Zgryźliwy starszy Pan. Ma dziwny terminarz zajęć: jego zajęcia zachodzą początkiem i końcem w oficjalny grafik UW. Wyniosły. Zarozumiały. Uczy na podstawie "Zagadnienia i kierunki filozofii" Ajdukiewicza. Pseudo erudycyjny bryk z filozofii napisany przez dyletanta dla dyletantów. Na całe szczęście ostatni przedstawiciel Szkoły Lwowsko - Warszawskiej. Jego zajęcia to jak grzebanie w przeterminowanej encyklopedii. Kolejny z tych, którzy myślą, że analiza języka daje cokolwiek. Polecam prostym osobom bez predylekcji ku metafizyce.

{->
w obrebie klamr i strzalek wyedytowalem ja - piotrek ś.; co za prostak napisal to powyzej? jezu… raz ze brak szacunku dla czlowieka starszego i z osiagnieciami, dwa ze nieprawda, bo p. pelc wcale nie jest zgryzliwy, tylko wlasnie zyczliwy, choc ciety w slowach. co do pseudo erudycji… czlowieku, ktory to pisales, czy to twoje pragnienie bycia Nieszablonowym sprawia, ze dajesz sie wylewac swojej ignorancji na forum publicznym? analiza jezyka nic nie daje? no comment. a jesli sam nie jestes pseudo odwazny, to sie podpisz jak cos takiego wyglaszasz. to jest wlasnie przyklad negatywnych aspektow anonimowego edytowania stron w stylu wikipediowym - ze aroganci i ignoranci bezkarnie wypowiadaja sie na forum.
to moj mail, w razie gdyby nieszanowny przedmowca sie zebral na polemike: ten.kedors|sunokeg#ten.kedors|sunokeg
<-}

  • Fakt, ze sam nie zostales nazwany ostatnim przedstawicielem Szkoly Lwowsko-Warszawskiej nie uprawnia Cie do obrazania Mistrza. Opanuj sie Jacek!
  • Prawda jest gdzieś po środku, jak banalnie by to nie brzmiało: zajęcia u profesora Pelca merytorycznie były raczej słabe (co - jak się okazało - nie tak łatwo od razu ocenić), na dokładkę wymagające i trudne w zaliczeniu. Mogą robić wrażenie czegoś niezwykłego, ale niestety to tylko pozór. Archaiczne - tak. Ale także: nauczanie w dawnym stylu, "prawdziwy profesor" - i to może być dla kogoś wartość.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License