Jak Współtworzyć Tę Stronę

To wiki po to, żeby lepiej wymieniać się informacjami i lepiej się poznać… Jego edytowanie jest bardzo proste:

 1. Zarejestruj się i zaloguj.
 2. Pod każdym tekstem jest link Edytuj. Kliknij go.
 3. Przejdziesz do pisania tekstu - a tu wystarczy poprawić lub wstawić tekst…
 4. Kliknij przycisk Podgląd aby zobaczyć efekt swojej pracy.
 5. Naciśnij Zapisz aby zapisać.

Kilka uwag o edytowaniu:

Tworzenie stron

 • Warto ustawić dla utworzonej przez nas strony stronę nadrzędną (w opcjach). Spowoduje to pojawienie się na naszej stronie linka do jej strony nadrzędnej i ułatwi nawigację, a także spowoduje jego pojawienie się w mapie wiki.
 • Starajmy się używać nagłówków zamiast tekstu pogrubionego albo kapitalików (kiedy ma to sens), znaczka # w listach numerowanych zamiast bezpośredniego wpisywania numerka itd.

Pliki

 • Jeżeli chcesz wrzucić plik (np. do działu z tekstami), obok napisu edytuj jest też napis "plik" jak go wybierzesz, to plik uploaduje się na stronę, a potem trzeba w tekście wpisać taką formułę: [[file example.pdf]] i plik już działa. Jeżeli chcesz dać linka do pliku dołączonego do innej strony, spróbuj [[file inna-strona/example.pdf]].
 • Jeżeli dołączasz plik, postaraj się, aby był on w formacie, który wszyscy będą mogli łatwo odczytać (tzn. nawet gdy nie posiadają Microsoft Office), Poza tym, im mniejszy plik dołączysz, tym lepiej (warto zastanowić się nad konwersją rtf-ów i doc-ów do html-a: opcja dostępna w większości procesorów tekstu). Typy plików od najlepszego najgorszego: HTML > TXT >= PDF > RTF > DOC.

Menu boczne

 • Raczej unikaj edytowania menu bocznego bezpośrednio — nie zawiera ono linków, a zbiór instrukcji include które dołączają kod z odpowiednich podstron. Jeżeli chcesz dodać linka np. do działu IF UW, wyedytuj stronę IF UW. Działy menu:
 • Jeżeli koniecznie musisz wyedytować menu boczne (bo np. chcesz dodać nowy dział), kliknij http://filozofiauw.wikidot.com/nav:side.
 • Pamiętaj, że jeżeli zmienisz nazwę strony w menu bocznym, sama strona się nie zmieni i link będzie prowadził donikąd. Aby temu zapobiec, zmień również nazwę strony docelowej!

Inne

 • Istnieje specjalne miejsce, gdzie możesz popróbować edytowanie bez niebezpieczeństwa, że coś się zepsuje: Piaskownica

Pozdrawiamy!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License