Górniak Adam

Prowadzone zajęcia

Opinie

  • Niektóre studentki są naprawdę zauroczone grą pana doktora, flirtem trwającym przez 90 minut. Jego specyficzne koszule, a także talent gawędziarski połączony z gadulstwem, powodują, że zajęcia wielokrotnie przestają istnieć i unosi się nad nimi magia absurdu. Pan doktor jest palaczem, nałogowym, rozumie jeżeli ktoś spóźnia się z powodu ochoty dokończenia papierosa. Kolokwium zaliczające semestr nie jest straszne, zasadniczo poprawianie później u dr Górniak przechodzi do kawiarnianych legend (pan dr wskazujący na telefon i wypytujący na temat sceptyków). Za prace roczne nie stawia ocen. Nie lubi długich prac, a zwłaszcza długich prac magisterskich.
  • Przesympatyczny człowiek, zapalony gawędziarz (aczkolwiek w pewnych okolicznościach nie pogardzi urokiem ciszy). Jego zajęcia - zarówno ćwiczenia, jak i seminarium - należą do ściśle najluźniejszych na wydziale, dotyczy to także kolokwiów. Zero stresu, przyjemna atmosfera na zajęciach - to zdecydowane zalety dra Górniaka, jedne z wielu.
  • Bardzo sympatyczny człowiek. Kompetencji nie jestem w stanie ocenić, ale osoby zainteresowane tą tematyką wyglądały na zadowolone z ćwiczeń. Sądzę jednak, że zajęcia dra Górniaka nie przygotowują najlepiej do egzaminu – często miałem wrażenie, że zajmowaliśmy się na nich ciekawymi, ale drugorzędnymi kwestiami, przez co nie starczało czasu na rzeczy najważniejsze i najbardziej podstawowe. Zatem: polecam raczej tym, których interesują dawne dzieje filozofii.
  • Bardzo interesujący człowiek i świetny wykładowca. Wysokie kompetencje w dziedzinie, którą wykłada (filozofia starożytna i średniowieczna) oraz naprawdę fantastyczny talent dydaktyczny i przyjazne nastawienie do studentów czynią z niego ''Mistrza" w pełnym tego słowa znaczeniu - autorytet tak potrzebny studentom pierwszego roku. Myślę, że jest to doskonały wybór, iż to on właśnie swoim kursem "wita" piewszoroczniaków i wprowadza ich w świat filozofii. Wzmocnił we mnie zachwyt filozofią i zachęcił do dalszego studiowania.
  • Wzbudza powszechną sympatię, prowadzi ciekawe zajęcia, ma poczucie humoru i jest nieustannie "uwalony" kredą. Z oczu bije wesołość, ujmująco opowiada dygresje, posiada wrodzony wdzięk i kilka siwych włosów. Również mam niewielkie zastrzeżenia co do nauczania - jednak zawsze można podszkolić się w danym zagadnieniu samemu lub wypytać dokładniej, prowadząc - być może - do jeszcze ciekawszej dyskusji.
  • Pan doktor to fantastyczny człowiek, na którego zajęcia chodzi się z przyjemnością, (no, może z takim zastrzeżeniem, że osobom wrażliwym na zapach papierosów nie polecam siadać w 1. rzędzie). Zaliczenie bezstresowe - nie w tym sensie, że nie trzeba nic umieć, ale w takim sensie, że bardzo jest przyjemne. Polecam się zapisać.
  • Doktor Górniak jest jednym z najciekawszych prowadzących zajęcia w tym Instytucie. Merytorycznie niezły, ale sposób narracji i gestykulacja jest czymś, co trzeba zobaczyć na żywo. Zdecydowanie warto. Egzamin z doktorem przyjemny, chociaż nienajłatwiejszy.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License